Bugün - 10 Nisan 2020 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Künyemiz
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.finikeakdeniz.com.tr Logo
FİNİKE
FİNİKE SPOR
DEMRE
KUMLUCA
ANTALYA
GÜNCEL
-
Antalya 18°°C
Haber Detayları

Dülgeroğlu, sosyal medyadan projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayında 11’i mega olmak üzere 41 projesini Finikelilere açıkladı. Dülgeroğlu, canlı yayında Mustafa Geyikçi’nin belediye başkanlığı yapamayacağını ve kendisiyle yola çıkanları yarı yolda bırakmayı sevdiğini söyledi.

FİNİKE Haberi - 25 Mart 2019 Pazartesi - 10:24
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmaları kapsamında akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayında projelerini açıkladı. Dülgeroğlu, 11’i mega olan 41 projesini ilk kez canlı yayında Finikelilere duyurdu. Daha önce 12 Mart’ta Finike’de ilk kez gerçekleştirilen ve sosyal medya izleyicilerinin paylaşım ve izlenme oranıyla adeta rekor kıran canlı yayınını bu defa 25 bin kişi tarafından izlendi. Sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayın yaklaşık 3 saat sürdü. 
“2 bine yakın esnaf ziyareti yaptık”
Bugüne kadar Finike’nin neredeyse bütün mahallelerine gittiklerini ve vatandaşlarla buluştuklarını dile getiren Nail Dülgeroğlu, “230 ev toplantısı, 50’nin üzerinde açıkhava toplantısı, 2 bine yakın esnaf ziyareti yaptık. Seçim yoğunluğu ile unuttuğumuz yer, esnaf ve ya kurum olmuş olabilir. Bunu da seçim yoğunluğuna ve dar zamanda çalışma yapmaya bağlıyorum. O yüzden gidemediğim, uğrayamadığım kim varsa hepsine buradan ilan ediyorum ki mutlaka seçim sonu bir acı kahvelerini içmeye gideceğim” dedi. 
“İşçilerimiz 2 bin 500 TL’den aşağıya maaş almayacaklar”
Başkan seçilmesi halinde belediyede çalışan işçileri işten çıkaracağı söylentilerine bir kez daha cevap veren Dülgeroğlu, “Defalarca açıkladım ama yalan söylemeye devam ediyorlar. Çünkü bunlarda utanmada yok, Allah korkusu da. Ben 25 yılda 4 kişiyi işten çıkardım. 1 tanesi rüşvet, diğer üçü ise namus meselesi. Bir döneme bir tane bile düşmüyor. Helalinden çalışan alın teriyle evine ekmek götüren hiçbir kardeşimiz işinden olmayacak. Çünkü onlar bizim çalışanımız değil, büyük ailemizin bir parçası. Burada tabi ki şunu da atlamamak lazım. Belediyeden hem de müdür seviyesinde maaş alan ancak hiç belediyeye uğramayan bir takım isimler olduğu söyleniyor. Öyle bir şey varsa onları ilk gün kapının ağzına koymak ta benim boynumun borcu olsun. O aldıkları paraları da belediyeye geri ödettirmek için elimden geleni yapmazsam namerdim. Nail Dülgeroğlu geldi mi disiplin gelir. Bütün çalışanlar rahat olsun hakkıyla çalışan herkes görevinde yer almaya devam edecek. Asgari çalışanlarına buradan müjde vereyim her işçiye asgari ücretin üzerinde bir maaş vereceğiz. İşçilerimiz 2 bin 500 TL’den aşağıya maaş almayacaklar” diye konuştu.
“Göreve geldiğimizde hizmetler artacak”
Daha başkan olmadan hasta bakım araçlarının kaldırılacağını ve bu talimatı verdiği hakkında da konuşan MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“O yalanı ben de duydum. İlk kez doğru bir cümle kurmuşlar. Her gittiğim yerde de söylüyorum. Bunlar bile artık Nail Dülgeroğlu’nun başkan olacağını kabul etmişler. Ancak Nail Dülgeroğlu’nun yaşlı, hasta ve ya kimsesizlere yıllardır baktıklarını unutmuşlar. Onlara gariban babası lakabıyla anıldığımı hatırlatmak isterim. Kimse kara kaşımıza kara gözümüze bakarak o lakabı takmadı. Bırakın kaldırmayı tüm beldelere ve köylere 24 saat hizmet verecek ayrı ekipler oluşturacağız. Hizmetler artarak ve işi bilenlerle 5-6 kat fazlasıyla yapılacak. Her yerde Finike Belediyesi’nin hasta bakım aracı ve personeli olacak.”
“El emeği standı ve düğün salonları”
11 tane mega projelerinin olduğunu belirten Nail Dülgeroğlu, hepsinin de sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirileceğini ifade etti. Dülgeroğlu, “Ev ürünleri, el emeği standı projemizde, ev ve el emeği ürünlerin sürekli olarak sergilendiği ve satışlarının yapıldığı merkezleri kuracağız. Bu sayede özellikle ev hanımlarımızın yaptıkları üretimlerle hem kendi ekonomilerini oluşturmalarına hem de aile bütçesine katkı sağlamalarına yardımcı olacağız. Hasyurt, Sahilkent ve Turunçova Mahalleleri’nde vatandaşlarımızın düğün, nişan, asker eğlencesi, kültür sanat etkinlikleri, mevlid ve ya taziye gibi özel günlerde kullanabilecekleri açılır kapanır sistemli çok amaçlı salonlar inşa edeceğiz” dedi.
“Hasyurt Tarım Fuarı’nı uluslar arası boyuta taşıyacağız”
Geçmiş dönemlerde Finike merkezde yaptıkları kapalı pazarları Turunçova, Hasyurt ve Sahilkent’te de vatandaşların ve pazarcı esnaflara kazandıracaklarını söyleyen Dülgeroğlu, Hasyurt Tarım Fuarı’nı uluslar arası boyuta taşıyacaklarını söyledi. Nail Dülgeroğlu, “Hasyurt Mahallesi’nde bulunan mevcut fuar alanı modernize edilerek tarım fuarı yeniden düzenlenecek. Fuarı uluslararası boyutlara taşıyarak ilçemiz ve Hasyurt’un ekonomisine çok önemli boyutlarda girdi sağlanmasına öncülük edilecek. Ayrıca, Hasyurt eski hal alanına modern bir iş merkezi yaparak Hasyurt’u ticaretin merkezi haline getireceğiz” şeklinde konuştu.
“Turunçova Sanayi Sitesi ve Kamyon Tır Parkı”
Turunçova sanayi sitesini modernize ederek büyüteceklerini ve içerisinde mobilyacılar ile galericiler sitesinin ilave edileceğini ifade eden Dülgeroğlu, Turunçova Mahallesi’ne Kamyon Tır Parkı da yapacaklarını söyledi. Nail Dülgeroğlu, “Finike Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından işletilmek üzere Turunçova Mahallemizdeki eski hal alanı mezbelelik halden kurtarılacak, imar planındaki ölçüler korunarak içersinde otel ve sosyal tesislerin bulunduğu modern kamyon-tır garajı yapılacak” dedi.
“Yaşlı Bakım Köyü”
Orman Bakanlığından tahsis edilmiş olan 220 dönümlük alanın 60 dönümlük kısmına Yaşlı Bakım Köyü yapacaklarını ifade eden Dülgeroğlu, içersinde sosyal tesisler, kafeler, dinlenme alanları ve yaşlı bakım hizmetlerinin olacağını belirtti. MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, “Finike merkezinde, içerisinde dükkanlar, kafeler, dinlenme alanları ve restaurantların olduğu tek katlı arasta türü iş merkezi yapacağız. Ayrıca bu merkez içersinde şehit ve gazi ailelerinin ücretsiz yararlanacağı ‘Gaziler Lokali’ yapacağız. Yine bu alanda Emekliler lokali oluşturacağız” diye konuştu.
“Sahil Projemiz”
İlçeye marka değeri katacak yaklaşık 8 kilometre uzunluğundaki sahil şeridinde Sahil Projelerinin olduğunu belirten Dülgeroğlu, şöyle konuştu: 
“içerisinde yürüyüş yolları, spor alanları, kafeler, oturma alanları, gölgelikler, tuvalet, duş ve soyunma kabinleri, iskele ve güneşlikler ile otopark ve karavan alanları ile ücretsiz halk plajlarının bulunduğu projemizi hayata geçireceğiz. Oradaki mevcut kafe sahiplerini mağdur etmeden revize edilecek.”
“Kent Ormanı ve teleferik müjdesi”
İçinde kır kahveleri, camii, günü birlik piknik alanları, seyir terasları, restaurant, çocuk parkları ve otopark bulunan Kent Ormanı yapacaklarını ifade eden Dülgeroğlu, teleferik projesi de verdi. Nail Dülgeroğlu, son mega projesinin detaylarını şu şekilde açıkladı: 
“Finike fuar alanı ile Bayraklı Tepe arasında teleferik kuracağız. Teleferiğin bitiş noktası olan Bayraklı Tepe mevkiinde içerisinde dinlenme alanları, restaurant, cafe, seyir terasları ve mescid olan projemiz hayata geçirilecek.”
“30 sosyal belediyecilik projesi”
41 projenin 11’inin mega olduğunu ifade eden Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, normal projelerini de açıkladı. Dülgeroğlu, “Aş Evi, Evde Bakım Hizmetleri, Sulama Suyu Sorunu, Baz İstasyonu Sorunu, Finike Pazar Yerinin Genişletilmesi, Pıngıdık Şenliği, Yazır Üzüm Ve Ernez Bal Festivali, İstihdam Ofisi, Tarihi Yerlerin Turizme Kazandırılması, Kültür Tarih Dini, Milli Ve Yazlık Geziler, Erenler Alan Düzenlemesi (Kafi Baba, Eroğlu Nuri Türbesi), Bal Ormanı, Zeytin Ormanı, Akıllı Belediyecilik, Çok Amaçlı Kültür Salonu, Köylere Çok Amaçlı Düğün Salonu, Yöresel Kültür Parkı, Hobi Bahçeleri, Öğretmen Evi, Öğrenci Yurdu, Fen Lisesi Ve Sağlık Meslek Lisesi, Spora Destek, Açık Hava Sanat Merkezi Ve Kent Müzesi, Çok Amaçlı Kültür Merkezi, Çiftçiye Zirai Destek, Sokak Hayvanlarına Barınak, Prestij Caddeler, Finike Festivali, Gençlik ve Çocuk Meclisi, Kent Konseyi ve Çocuk Parkları” olarak sıraladı.
“Geyikçi yarı yolda bırakmayı seviyor”
Mustafa Geyikçi’nin 20 yıla yakın siyasette yer aldığını belirten Nail Dülgeroğlu, “Bunca yıl siyaset yapıp şimdiye kadar bir tane bile vatandaşın lehine soru önergesi vermeyen, il genel meclisinde iken kendi köyüne millet su içsin diye bir çeşme bile yaptıramayan Geyikçi, koskoca Finike’ye nasıl hizmet yapacak. Şuradan bir yerden bıraksak gideceği yeri bulamaz. Çünkü Finike’yi bilmez. Halkın içinde yaşamayan, iyi, kötü günlerinde yanında olmayan, şöyle bir bağdaş kurup garibanın sofrasında oturmayan onların ne yaşadığını bilmeyen hele hele bir yerlerden icazet alarak aday olanlar bu memlekete hizmet edemez. Aramızda önemli bir fark var. O yönetilir, ben yönetirim. Çünkü o icazeti bazı para babalarından, rantçılardan alır ben ise vatandaştan alırım. Bu arada bu arkadaşımız ilk kazığı yola çıkarken kendisinin aday olmasına onay verenlere attı. Yani yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişti. Yıllarını CHP’ye vermiş ve meclis üyesi olmak için müracaat eden CHP’lileri yok saydı. İlk 5 sıraya bir tane CHP’li yazamadı. Yani hem aday yapanlara hem de partiye gönül veren CHP’lileri yarı yolda bıraktı. Yarın bu kadar sorun, borç ve düzensizliğini görünce bırakıp kaçmayacağını nasıl garanti edecek. Yani seçilirse ki öyle bir ihtimal yok ama üç beş ay sonra belediye başkanlını da bırakıp kaçacak ve kendine oy verenleri yarı yolda bırakacak. Geyikçi, yarı yolda bırakmayı seviyor” dedi.
“31 Mart’ta zafer kazanmak için çalışıyoruz”
Mevcut Finike Belediye Başkanının kendisine destek vermediğini, ailesi ve çevresiyle Millet İttifakı Adayı Mustafa Geyikçi için çalıştığını belirten Nail Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: 
“Hani atalarımızın gölge etmesinler başka ihsan istemem diye bir lafı var. Biz tam bu durumdayız. Bırakın destek olmayı o arkadaş eşiyle dostuyla kol kola CHP adayına çalışıyor. Bizim açılışımız için istediğimiz platformu son gün gece iptal etmesinden adaylara propaganda için ayırdık dediği düğün salonlarını dolu diye vermemeye kadar daha çok sayabileceğim konu var, ancak ben partilerin bile dikkate almadığı, halkın nezdinde itibarı kalmamış bir kişiye çok fazla bir şey demem. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Ancak şunu özellikle belirteyim ki il, ilçe ve ya sade üyeye kadar hiçbir Ak Partili kardeşimiz ile en küçük bir sorunumuz yok. Onlarla kol kola 31 Mart’ta zafer kazanmak için çalışıyoruz. Küçük bir kesimin ki o kesim de zaten Ak Parti içerisine sızmış rant grubu, onların yaptığı ufak tefek açıklamalar sinek vızıltısı gibi gelir bize. Bir de geçtiğimiz günlerde mevcut başkan beni sosyal medyadan tehdit ediyor, TV’lere çıkıp benim aleyhimde konuşuyor. TV sunucusu de kendisine alet olarak beni töhmet altında bıraktı. Bu gazeteci ki bana cevap hakkı bile tanımadan taraflı yayın yaptı. Ben böyle tehditlerle muhatap olmuyorum. Biz hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.”

 
 
Anahtar Kelimeler:Cumhur, İttifakı, Milliyetçi, Hareket, Partisi, Finike, Belediye, Başkan, Adayı, ,
Kaynak / Editör: FA - Mahir ÇevirenOkunma Sayısı: 1444
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer FİNİKE Haberleri
ANESTEZİ VE REANİMASYON UZMANI GÖREVE BAŞLADI
DUBLE YOL YAPILIRSA FİNİKE PORTAKALI FOTOĞRAFTA KALIR
Fİ­Nİ­KE 1’İNCİ DE­RE­CE­DE DEP­REM BÖL­GE­Sİ

Fİ­Nİ­KE 1’İNCİ DE­RE­CE­DE DEP­REM BÖL­GE­Sİ
FİNİKE'DE TİYATROYA YOĞUN İLGİ
BAŞKAN GEYİKÇİ, ÇİFTÇİ İLE BERABER DON NÖBETİ TUTTU...
FEN LİSESİ NEDEN YAPILAMADIĞI SORUSU
ÇOCUK TİYATROSU İLGİYLE İZLENDİ
Diğer Başlıklar

FİNİKE DEVLET HASTANESİNDE İLK!
ANESTEZİ VE REANİMASYON UZMANI GÖREVE BAŞLADI
DUBLE YOL YAPILIRSA FİNİKE PORTAKALI FOTOĞRAFTA KALIR
Fİ­Nİ­KE 1’İNCİ DE­RE­CE­DE DEP­REM BÖL­GE­Sİ
FİNİKE'DE TİYATROYA YOĞUN İLGİ
BAŞKAN GEYİKÇİ, ÇİFTÇİ İLE BERABER DON NÖBETİ TUTTU...
FEN LİSESİ NEDEN YAPILAMADIĞI SORUSU
ÇOCUK TİYATROSU İLGİYLE İZLENDİ
FİNİKE SON BEŞ YILDA EN ÇOK YATIRIM ALAN İLÇE
İhale İlanları

Yazarlar 
Hava Durumu ( Antalya )
Bugün
13°°C - 18°°C
Cumartesi
12°°C - 21°°C
Pazar
12°°C - 24°°C
Pazartesi
13°°C - 23°°C
Namaz Vakitleri ( Antalya )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

10 Nisan 2020 Cuma
Tarihte Bugün
1920 - Kurtuluş savaşının önde gelen simaları hakkında ölüm cezasının bulunduğu fetvanın yayını.
1845 - Emniyet te?kilat?'n?n kurulu?u.
1712 - ?air Nabi'nin vefat?.
2006 - F?rt?na
Günün Sözü
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini?
(Ömer Hayyam)
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,44ms