Bugün - 27 Haziran 2019 Perşembe
Foto Galeri
Video Galeri
Künyemiz
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.finikeakdeniz.com.tr Logo
FİNİKE
FİNİKE SPOR
DEMRE
KUMLUCA
ANTALYA
GÜNCEL
-
Antalya 32°°C
Haber Detayları

Büyükşehir kadınlarla güçlü kadınlarla güzel

1800 kadın Türel’in baştacı

ANTALYA Haberi - 8 Mart 2018 Perşembe - 14:24
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı birbirinden önemli hizmetlere kadın eli değiyor. Başkan Türel, belediyenin en önemli ve kritik kademelerinde kadınları görevlendirerek, onlara olan güvenini ortaya koyuyor. Yönetim kadrosunda yer alan 17 kadın yönetici ve 1800 kadın personel, Antalya’yı adeta uçuruyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanları ile birlikte daha güçlü, daha hassas, daha anlamlı, daha kaliteli ve önemli işler yapıyor. Her projesinde kadını, çocuğu, yaşlıyı ve engelli bireyleri düşünerek hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, pozitif ayrımcılık yaparak kadınlara verdiği önemi bir kez daha hissettiriyor. Yönetim kadrosunda 17 kadına yer veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilk başta eşi Ebru Türel’den tam destek alıyor. Birçok sosyal projenin mimarı olan Ebru Türel, bu anlamda Başkan Menderes Türel’in en büyük yardımcısı ve yol arkadaşı.

1800 KADIN ANTALYAYA GÜÇ KATIYOR

Bunun yanı sıra üst yönetim kadrosunda yer alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk Başkan Türel’in adeta sağ kolu. Büyükşehir Belediyesi’nde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Ayşe Üstündağ’a, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Hülya Atalay’a, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Hatice Kayrakçı’ya, Kaynak Geliştirme ve İşletme İştirakler Daire Başkanlığı Ruhiye Sami’ye emanet. Başkan Türel’in Özel Kalemi ise Gamze Sürüoğlu Kıymaz’ın sorumluluğunda. Belediye şirketlerinden ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ve EKDAĞ Genel Müdürü Didem Boztepe Erkış da kent için önemli hizmetlere imza atan diğer kadın yöneticiler. Büyükşehir Belediyesi 1 genel sekreter yardımcısı, 4 daire başkanı, 10 müdür ve 2 sorumlu kadın yönetici başta olmak üzere, belediyenin çeşitli kademelerinde görev alan 1800 kadın personeli Antalya’ya muhteşem hizmetler gerçekleştiriyor.

KADINLARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın yönetici ve çalışanlarına belediye adına yaptıkları hizmetleri için teşekkür ederek,  Kadınlar Gününü kutladı. Kadınların işlerinde daha titiz ve hassas olduğunu belirten Başkan Türel, kadınlara yönelik hizmetlere çok önem verdiklerini belirterek, “Aile eğitim merkezleri, sağlık merkezleri, kreşler, huzurevi, sığınma evi, engelli hizmetleri ve sosyal kart gibi hizmetlerle bütün halkımıza hizmet veriyoruz. Ama en çok kadınlarımıza önem veriyoruz. Kadının toplumun ve ailenin temeli olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

KADINLAR BAŞTACI

Şiddet gören kadınlar ve uygulayan erkekler için de anlamlı konuşan Başkan Türel, kadına el kaldıran erkeğin zayıflığını gizlemeye çalışan bir zavallı olduğunu söyledi. Başkan Türel “Ülkemizde kadın, sosyal ve psikolojik bakımdan güçlü; ekonomik bakımdan zayıftır. Nedeni ise kadınların önemli bir kısmının çalışmamasıdır. Hükümetimiz, kadınlarımızın ekonomiye katılmasını desteklemek için kadınların çalışması durumunda özel destekler vermektedir. Antalya’da iki kadın milletvekili olan tek siyasi parti, mensubu bulunduğum partidir. Bizde kadını erkekten ayıran tek şey onların bizim başımızın tacı olmasıdır. İster çalışan, ister evinde yorulan, ister annelik gibi kutsal bir hizmeti veren bütün kadınlar baş tacıdır” diye konuştu.

KADINLAR SÖZ SAHİBİ OLMALI

Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlar için birçok proje geliştirdiklerini belirten Başkan Türel, “Özellikle ASMEK Antalya sanat ve meslek edindirme kursu bunların başında geliyor. 15 yıl önce tohumlarını attık. Şimdi meyvesini yiyoruz. On binlerce kişiye eğitim imkânı sağladık, meslek sahibi olmalarına olanak tanıdık. Eve kapanan kadınlarımızı dışarı çıkardık. Şimdi her ilçede birer şubesini açıyoruz. En kısa zamanda Antalya’nın 19 ilçesinde de kurs merkezimiz olacak. Kadınlarımız için yine ASFİM spor merkezleri açtık. Yani yine kadınlarımız evde oturmasın, spor yapsın diye. Hem de ücretsiz. Kadınlar evden çıksın. Antalya Spor merkezlerini de yakın zamanda bütün ilçelere yaymayı planlıyoruz. Yine kadınlarımız için özel plaj yaptık. Önce biraz eleştirdiler bizi ama ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anladılar. Denizi olan her ilçeden talep gelmeye başladı. Okur-yazar olmayan yetişkinlerimize eğitim veriyoruz. Anne ve çocuklarına yönelik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kadınların bu toplumda söz sahibi olmaları için her konuda yanlarındayız” dedi.

ONLAR DA BÜYÜKŞEHİR’DE OLMAKTAN MUTLU

Büyükşehir Belediyesi’nin kadın yöneticileri de Büyükşehir Belediyesi’nde olmaktan ve Menderes Türel ile çalışmaktan çok mutlu. Antalya için ulaşımdan, sağlığa, önemli görevlerde bulunan kadınlar bu görevlere emek vererek gelmiş. Her biri Antalya için en iyi hizmeti vermeye çalışan kadın yöneticiler, gece gündüz demeden canla başla çalışıyor. İşte Büyükşehir’e değen kadın elinin kadın beyninin gizili kahramanları:

SANEM ÖZTÜRK GENEL SEKRETER YARDIMCISI

1976 yılında Diyarbakır’da doğan Sanem Öztürk, yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı. 2001 yılında Antalya’da AK Parti’nin kurucuları içinde yer aldı. Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2004-2009 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda çalıştı. 2014 yılında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. Gerek yurt içi gerek yurt dışı kadın, yaşlı, çocuk, engelli ve her türlü dezavantajlı vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına çeşitli seminer ve kurslara katıldı. Birçok projeye imza atan Sanem Öztürk, halen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütüyor. İleri derece İngilizce bilen Sanem Öztürk, evli ve 1 çocuk annesidir.

AYŞE ÜSTÜNDAĞ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANI

1961 yılında Antalya’da doğdu. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesinde tamamladı.  İş hayatına 1981 yılında Akdeniz Belediyeler Birliğinde başladı. Daha sonra Antalya Belediyesi’nde çeşitli kademelerde görev aldı. Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı vekilliği ve İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevlerini yürüten Ayşe Üstündağ, son olarak Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk annesi.

HÜLYA ATALAY  ULAŞIM PLANLAMA VE RAYLI SİSTEM DAİRESİ BAŞKANI

1968 yılında Karabük’te doğan Hülya Atalay, 1991 yılında, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı. 1991-1997 yılları arasında İmar Dairesi Başkanlığında görev yaptı. Önce UKOME Şube Müdürlüğü ardından, Raylı Sistem 1. Aşama Koordinatörlüğü görevinde bulunan, Hülya Atalay, 2014 yılından buyana Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyor

HATİCE KAYRAKÇI SAĞLIK İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI

Denizli’nin Akkent kasabasında doğan Hatice Kayrakçı, TÜBİTAK bursiyeri olarak İzmir Kız Lisesi’ni bitirdi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonsa Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli birimlerde doktor olarak görev yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde kurum tabibi olarak çalıştı. 2007’de Antalya Büyükşehir Belediyesinde kurum tabipliği ve Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü yaptı. Çeşitli sağlık ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Nisan 2017 tarihinden itibaren Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Hatice Kayrakçı evli ve iki çocuk annesidir.

RUHİYE SAMİ KAYNAK GELİŞTİRME VE İŞTİRAKLER DAİRESİ BAŞKANI

 

1966 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğan Ruhiye Sami, 1987’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Muratpaşa Nüfus Müdürlüğünü yapan Ruhiye Sami 2014’te yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. Sami, şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyor. İyi derecede İngilizce bilen Ruhiye Sami evli ve 1 çocuk annesidir.

DİDEM BOZTEPE ERKIŞ EKDAĞ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1983 yılında İstanbul’da doğan Ş. Didem Boztepe Erkış 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2011-2014 yılları arası Selçuk Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2014’te Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt ve Proje Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlayarak Yüksek Mimar unvanını kazanmış ve çok sayıda ulusal ve uluslararası olmak üzere bildiri, makale ve kitap yayınları bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesi olan Ş. Didem Boztepe Erkış,  2017 yılından bu yana EKDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

GAYE DOĞANOĞLU ANSET GENEL MÜDÜRÜ

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İtalya Perugia Üniversitesinde yaptı. 1991-1998 Antalya İtalya Fahri Baş Konsolosu olarak atandı. 20 yıldır Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Meclis üyesi olarak siyasi çalışmalarını sürdürmektedir. 1994 yılında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine Türkiye’yi temsil etmek üzere atandı. Burada Kongre Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Avrupa Belediyeler Birliği (CEMR) Türkiye Heyet üyesi, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu üyesi, Antalya Kadın Müzesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Yönetim Kurulu üyesidir.

Halen Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANSET’te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca dillerini bilmektedir.

 

 

 

 

 

 
Anahtar Kelimeler:, 1800, kadın, Türel’in, baştacı,
Kaynak / Editör: FA - Mahir ÇevirenOkunma Sayısı: 607
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ANTALYA Haberleri
ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA' UYARISI
Ak Parti’de Antalya adayları 27 Ocak’ta açıklacak
Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı
Usta gazeteciler anlattı
Elmalı Armutlu yolu yenileniyor.
Antalya’da Meksika Filmleri Rüzgarı Esecek
Türel: “Hedefimiz Sezonu 12 Aya Yaymak, 20 Milyon Turist Ağırlamak Olmalı”
Diğer Başlıklar

GURURUMUZ OLDU
FİNİKE FESTİVALİ BUGÜN KOR­TEJ
BAŞKAN GEYİKÇİ ‘DEN 1. KİTAP GÜNLERİ SERGİSİNİ ZİYARET
ALTUNCAN HATUN KADINLAR PLAJI İÇİN AYNI ŞEKİLDE DEVAM KARARI ÇIKTI
CHP FİNİKE İLÇE BAŞKANLIĞI HALK KAHVALTISI DÜZENLEDİ
TÜM UĞRAŞIMIZ VE ÇABAMIZ “DAHA YAŞANABİLİR BİR FİNİKE İÇİN“
BAYSAL; YENİ HÜKÜMET KONAĞI TÜM KURUMLARLA 1 TEMMUZ'DA HİZMETTE
FİNİKE'DE SON ANDA FACİA ÖNLENDİ
FİNİKE'NİN GÖZBEBEĞİ AYKIRTÇA
İhale İlanları

Yazarlar 
Hava Durumu ( Antalya )
Bugün
27°°C - 32°°C
Cuma
26°°C - 32°°C
Cumartesi
26°°C - 31°°C
Pazar
24°°C - 35°°C
Namaz Vakitleri ( Antalya )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:4705:3313:0516:5620:2822:05

27 Haziran 2019 Perşembe
Tarihte Bugün
1523 - Makbul İbrahim paşanın sadrıazamlığa getirilmesi.
1914 - I. Dünya savaşının başlama sebebi olan Saraybosna suikastı.
1921 - İzmit'in Yunan işgalinden kurtuluşu .
2006 - Yağmurlar
2006 - En uzun günlerin sonu.
2006 - Kocaeli Fuarı.
1922 - İzmirt'in kurtuluşu.
Bizi Facebook'ta takip edin
 
Günün Sözü
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms